Проект муніципального енергетичного менеджменту у м. Вишгород продовжується

NakopaВторгнення російської федерації до України суттєво вплинуло на українсько-німецький проект «Екологічне комунальне управління енергоспоживанням» (Nakopa-E-UKR-3-19) у рамках муніципального енергетичного менеджменту у м. Вишгород, Київська область, у якому приймає участь Українська інженерно-педагогічна академія.

Муніципальній будинок, який був обраний для пілотної модернізації, опинився у зоні бойових дій. Російські війська були зупинені за декілька кілометрів від Вишгороду, і місто підверглося бомбардуванню. Природно, що всі будівельні роботи по проекту були призупинені, а будинок використовувався як бомбосховище. Проте зв’язок учасників проекту постійно підтримувався: за допомогою сервісу Zoom щотижня проходили зустрічі, у яких приймали участь заступник міського голови м. Вишгород Віталій Сардак, співробітниця муніципалітету м. Айхенау фрау Др. Кессель, директор інжинірингового бюро герр Юрген Коберляйн-Керлер, проректор з наукової роботи УІПА Олександр Купріянов і доцент кафедри фізики, електротехніки і електроенергетики УІПА  Юлія Олійник.

Після відступу російських військ місто Вишгород повертається до мирного життя і відновлює інфраструктуру, що була пошкоджена російськими загарбниками. Німецькі партнери вже надіслали численну гуманітарну допомогу.

Відновлюються також і будівельні роботи у рамках проекту муніципального енергетичного менеджменту. Найближчим часом буде виконано утеплення даху і прибудовані сходи, потім утеплення фасаду і рециркуляція повітря. Студенти УІПА відновили роботу над презентаційною частиною проекту.

Не дивлячись на війну, сподіваємося на успішне закінчення проекту у листопаді.