В УІПА успішно пройшов II Міжнародний науковий форум «Адаптивні процеси в освіті»

Успішно завершилась робота II Міжнародного наукового форуму «Адаптивні процеси в освіті», який проходив 7-8 лютого.

Цьогоріч у Форумі взяли участь понад двісті представників науково-педагогічної спільноти: науковці, викладачі, аспіранти, докторанти, здобувачі наукових ступенів, управлінці та інші працівники освіти.

З вітальними словами до учасників заходу звернулись Галина Єльникова, голова організаційного комітету Форуму, голова Ради Громадської організації «Школа адаптивного управління соціально-педагогічними системами», д.п.н., професор; Микола Кириченко, ректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор філософії, член-кореспондент Національної академії наук вищої освіти України; Світлана Кретович, завідувач відділом освіти та науки Департаменту з питань внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України; Гоу Кванденг, заступник директора Neijiang Normal University, Information Construction and Service Centre, Deputy Director, Китайська Народна Республіка; Ігор Вербовський, к.п.н., доцент, начальник навчального відділу, доцент кафедри професійно-педагогічної, спеціальної освіти, андрагогіки та управління Житомирського державного університету імені Івана Франка; Марія Теловата, д.п.н., професор, заступник директора з наукової роботи Інституту професійної освіти НАПН України.

Наукові панелі об’єднали представників із 19 областей: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська. До активного наукового обговорення долучилися науковці з Польщі (міста Слупськ та Люблін), Португалії (м. Порталегре), Німеччини (м. Вюрцбург), Китаю (м. Сичуань).

Наукова спільнота мала можливість ознайомитися, проаналізувати, висловити свої думки та пропозиції з застосування адаптивних процесів у закладах освіти у період війни.

Були представлені такі напрямки роботи форуму:

− Адаптивні процеси в освіті в умовах невизначеності.

− Адаптація діяльності педагогічних і науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти в мінливих умовах сьогодення.

− Адаптивне управління процесом формування професійних компетентностей у майбутніх фахівців галузі освіти.

− Адаптивний менеджмент в освіті.

− Адаптивні процеси інформаційно-аналітичного забезпечення цифрової трансформації освіти і педагогіки.

− Організація науково-дослідної діяльності на адаптивних засадах.

− Адаптивні процеси в освітній діяльності вітчизняних і зарубіжних вишів в умовах євроінтеграції.

− Адаптивна модель професійного розвитку керівних кадрів освіти, педагогічних і науково-педагогічних працівників в умовах відкритого університету післядипломної освіти.

Кожен учасник Форуму отримав іменний сертифікат та надихнувся цікавими, корисними та актуальними темами.