Наукова школа сформована на базі наукових досліджень докт. техн. наук, проф. Тріща Р.М. у 2007 році.
На початок державної атестації наукову школу очолює доктор технічних наук, професор Тріщ Р.М. За напрямком наукової школи проводять дослідження канд. техн. наук, доц. малецька О.Є., канд. техн. наук, доц. Грінченко Г.С., канд. техн. наук, доц. Черкашина О.С., канд. техн. наук, доц. Заморська В.М. За напрямком наукової школи та під керівництвом Романа Михайловича було захищено 21 дисертацій канд. техн. наук.
На п’ятирічний термін планується захист докторської дисертації канд. техн. наук, доцента Грінченко Г.С., а також п’ять дисертацій докторів філософії.
Пріоритетні тематичні напрями на п’ятирічний період.
• Удосконалення кваліметричних методів оцінювання якості продукції;
• Удосконалення кваліметричних методів оцінювання якості процесів;
• Удосконалення кваліметричних методів оцінювання якості виробів медичного призначення;
• Удосконалення кваліметричних методів оцінювання якості функціонування інформаційно-вимірювальних систем;
• Удосконалення кваліметричних методів оцінювання факторів забезпечення безпеки праці та виробничих умов;
• Розробка наукових підходів мультикритеріальної оцінки об’єктів різної природи.
Підготовка наукових кадрів.
За науковим напрямком проходять навчання в аспірантурі УІПА Сороколат Н.А., Багаєв І.О., Фатєєва Л.І., Тріщ Ю.В., Сластьяникова К.І., Козлов М.С., Марченко О.О., Захаров С.О. Планується захист 5 кандидатських дисертацій.
Дослідницька, інноваційна та виробнича інфраструктури.
Для наукової школи базовою є кафедра автоматизації, метрології та енергозберігаючих технологій, на базі якої працює науково-дослідна лабораторія «Термоскладання». Лабораторія обладнана метрологічним обладнанням (прилади для контрою якості у галузях безпеки праці, енергетики, вимірювання геометричних, механічних, електричних величин).
Популяризація наукового напряму та науково-технічні заходи.
Проводиться популяризація наукового напрямку як серед випускників шкіл в рамках профорієнтаційних заходів, щорічних заходів «Ніч науки», що проводяться міською радою Харкова, так і серед підприємств за допомогою сайту кафедри і участі у виставках науково технічної продукції. Щорічно проводиться Міжнародна науково-практична конференція «Якість, стандартизація та метрологічне забезпечення» та Національний науково-практичний форум «Наука. Інновації. Якість».
Публікаційна активність.
На наступні п’ять років фахівцями наукової школи планується видання не менше чотирьох статей кожного року в виданнях, що індексуються в Scopus та Web of Science, а також не менше чотирьох у фахових виданнях категорії «Б».
Наукові видання.
На базі Української інженерно-педагогічної академії видається збірник наукових праць «Машинобудування», що входить до переліку фахових видань категорії «Б» за спеціальністю 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка», і в якому публікуються статті наукової школи. Надалі планується підвищення якості рецензування і публікацій, просування збірника наукових праць «Машинобудування» до науковометричної бази Scopus.
Співпраця з бізнесом та промисловістю.
Представники наукової школи співпрацюють з Органом з сертифікації персоналу ТОВ «ПЕРСОНАЛЕКСПЕРТ; Органом з сертифікації продукції та систем управління якістю ТОВ «ПРОМСТАНДАРТ»; випробувальною лабораторією «ЄВРОЛАБ». Проводиться трансфер технологій та методик навчання у сфері оцінювання та управління якістю продукції та процесів.
Співпраця з міжнародними закладами та організаціями, іноземними фірмами та виробниками.
Продовжуються контакти представників наукової школи з вченими з Вільнюса, Польщі та Болгарії як в рамках наукових конференцій, так і в напрямку пошуку спільних грантів.