7-8 лютого 2025 року за ініціативою Громадської організації «Школа адаптивного управління соціально-педагогічними системами» відбувся Четвертий міжнародний науковий форум «Адаптивні процеси в освіті». Співорганізаторами Форуму виступили Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленк, ННІ “Українська інженерно-педагогічна академія” Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна і ще 22 вітчизняні і зарубіжні освітні організації.
Місія форуму: з’ясування суті та розповсюдження технологій адаптивних процесів в освіті в умовах воєнного часу та повоєнного відновлення України.
До участі в роботі форуму були запрошені науковці, викладачі, аспіранти, докторанти, здобувачі наукових ступенів, управлінці та всі працівники освіти, які сприяють розповсюдженню ідей адаптивного менеджменту з таких тематичних напрямів: Адаптивні процеси в освіті в умовах невизначеності; Адаптивний менеджмент в освіті; Адаптивні процеси в діяльності іноземних навчальних закладів в умовах євроінтеграції; адаптація тимчасово переселених освітян України до Європи, США та Об’єднаних Арабських Еміратів; Організація професійної та науково-дослідної діяльності на адаптивних засадах; Адаптивні процеси інформаційно-аналітичного забезпечення цифрової трансформації освіти і педагогіки; Адаптивні технології підготовки конкурентоспроможного фахівця в умовах трансформаційних змін; Професійний розвиток керівників і педагогів загальної середньої освіти на адаптивних засадах: виклики та стратегії; Технології адаптивного управління закладами освіти та організаціями.
Всього взяло участь 203 учасника з 17 областей України , міста Києва, Німеччини, Швеції, США, Великобританії, Франції, Польщі, Китаю і Молдовії. З науковими онлайн і панельними доповідями виступили 139 учасників, свої матеріали презентували 19 представників ГО ШАУСПС.
Слід відзначити високий науковий потенціал Форуму. До участі було залучено 27 докторів наук, 45 кандидатів наук, 43 магістранта і аспіранта.
В ході роботи Четвертого Міжнародного наукового Форуму “Адаптивні процеси в освіті” була проведена Гостьова лекція: Нерівність в освіті: як фінансова нерівність впливає на навчання в усьому світі. Глобальний вплив грошей на освіту. Лекцію проводив, Професор, доктор філософії (Ph.D.), генеральний директор IBK Ingenieurbuero Koeberlein GmbH & Co. KG, Генеральний директор IBK Юрген КОБЕРЛАЙН-КЕРЛЕР. Лекцію слухали 120 студентів.
З матеріалами Форуму Ви можете ознайомитися за посиланням https://sites.google.com/view/forumshausps2025