Проректор з наукової роботи Української інженерно-педагогічної академії, професор кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики УІПА Олександр КУПРІЯНОВ привітав здобувачів наукового рівня освіти та вручив сертифікати про успішне завершення навчання за курсом «Теорія та методологія наукової роботи» від Констанцького Університету (Німеччина) та побажав учасникам проєкту й надалі проявляти інтерес до міжнародної співпраці.
Навчальний курс DAAD «Теорія та методологія наукової роботи» для наших аспірантів та докторантів провела наукова співробітниця кафедри економічної та бізнес освіти 1, Констанцького університету, к.пед. н. Оксана МЕЛЬНИК.
Навчальні модулі курсу були спрямовані на актуалізацію знань аспірантів, розвиток їх фахових та дослідницьких компетенцій у відповідності до європейських вимог організації наукової роботи. Структура курсу передбачала 60 годин навчання (2 ECTS кредити) та складалася з наступних модулів:
- планування наукового проєкту і пошук теми;
- формулювання дослідницького питання та мети дослідження;
- структура наукової письмової роботи (статті);
- типи наукових джерел та стратегії їх пошуку;
- робота з джерелами;
- основні типи цитування та бібліографування;
- плагіат;
- формальні вимоги до наукових робіт. Наукова презентація.
По завершенню курсу кожен здобувач виконав власну випускну наукову роботу.
Слухачі високо оцінили якість навчання та підтримку, яку отримували від Оксани МЕЛЬНИК, впродовж реалізації проєкту.
Всього Сертифікати про завершення курсу отримали 18 здобувачів наукового рівня освіти відповідно до спеціальностей, за якими здійснюється підготовка в аспірантурі УІПА:
- 011 Освітні, педагогічні науки;
- 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями);
- 073 Менеджмент;
- 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка;
- 133 Галузеве машинобудування.
Слід зазначити, що здобувачі наукового рівня освіти не тільки пройшли курс «Теорія та методологія наукової роботи» від провідного німецького університету, а й отримали спеціальні грошові винагороди (стипендії) від Німецької служби академічних обмінів (DAAD).
Аспіранти Української інженерно-педагогічної академії отримали покращений цифровий контент з питань теорії і методології наукової роботи, а також отримали значну фінансову підтримку для продовження навчання в ході виконання проєкту «Konstanz-Ukraine partnership for virtual teaching and digital skills» в рамках програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD) «Україна цифрова: забезпечення академічного успіху під час кризи».
Нагородження аспірантів, які успішно пройшли навчання в проєкті DAAD, стало черговим доказом високого рівня освіти в УІПА, постійного прагнення академії до розвитку науки і освіти в Україні на шляху до подальшої євроінтеграції.