В УІПА в режимі on-line був відсвяткований День науки. Захід розпочався вітальним словом ректора академії проф. Олени Коваленко. Вона відзначила важливу роль науки для суспільства, особливо у воєнний час, а також підкреслила, що майже всі спеціальності і наукові напрямки академії знадобляться для відбудови країни після нашої перемоги. Ректор подякувала науковцям за роботу, яка не переривається навіть у воєнний час.
Проректор з наукової роботи Олександр Купріянов представив презентацію з числовими підсумками наукових досягнень академії за минулий навчальний рік, а також узагальнив роботу за найбільш значимими проектами. Окремо була проаналізована потужна міжнародна діяльність академії, яка продовжується попри війну.
Зав. кафедри практичної психології Ірина Соколова представила актуальні результати власної роботи з психологічної реабілітації поранених військовослужбовців, а також особливості запобігання психотравм у воєнний час. Проф. Соколова І. проводить постійну роботу з бійцями як у фронтових умовах, так і у шпиталях. Її доповідь викликала глибокий інтерес і гордість за такі актуальні дослідження, що проводяться в академії.
Старший викладач кафедри електромеханічних та комп’ютерних систем з м. Бахмут Дмитро Васильчук доповів про дослідження параметрів еквівалентної електричної схеми кварцового резонатора. Важливо, що молодому науковцю вдалося досягти точності експерименту у 1 мкм. На жаль, експериментальні зразки залишилися у зоні бойових дій, і науковця бентежить можливість їх ушкодження.
Зав. кафедри маркетингу та торговельного підприємництва ХТЕІ Вікторія Чобіток розповіла про наслідки впливу коронакризи та військових дій на соціально-економічний стан країни. Були запропоновані рекомендації з найкращого виходу України у післявоєнний час.
Студент кафедри фізики, електротехніки і електроенергетики УІПА Сергій Войтенко розповів про науково-практичний проєкт «Екологічне комунальне управління енергоспоживанням» у рамках муніципального енергетичного менеджменту у м. Вишгород, Київська область. Проект продовжився після двомісячної перерви внаслідок воєнних дій у Київському регіоні.
Наприкінці заходу проректор з наукової роботи нагородив Почесними грамотами за наукові здобутки науково-педагогічних працівників і студентів академії. На жаль, вже третій рік поспіль подібне нагородження проходить у віртуальному форматі, проте ми віримо, що вже незабаром, після перемоги України, зможемо проводити очні заходи і нагородження.