Пішов з життя видатний вчений, професор кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики УІПА, доктор фізико-математичних наук Олег Миколайович Литвин

30 грудня 2023 року пішов з життя видатний вчений, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, провідний фахівець в області математичного моделювання та обчислювальної математики, засновник наукової школи з теорії наближення функцій багатьох змінних, професор кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики УІПА, доктор фізико-математичних наук Олег Миколайович Литвин.

Олег Миколайович Литвин працював в Українській інженерно-педагогічній академії з 1980 року, 15 років пропрацював на кафедрі вищої математики, в 1989 році захистив докторську дисертацію на тему: «Інтерлінація функцій» на вченій раді Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В 1992 році отримав вчене звання професора по кафедрі вищої  математики, а в 1995 році очолив кафедру прикладної математики. Олег Миколайович керував викладацьким складом кафедри прикладної математики 24 роки.

За цей час всі досягнення Олега Миколайовича, його здобутки ставали складовою успіху Української інженерно-педагогічної академії. А їх було чимало:

1. У 1997 році за сумлінну працю професор Литвин О.М. був нагороджений нагрудним знаком Міністерства освіти та науки України «Відмінник освіти України».
  2. Професор Литвин О.М. був лауреатом премії ім. В. М. Глушкова президії НАН України за 2005 р. та обласної премії М.В. Остроградського за 2005 р.
  3. За плідну наукову діяльність та значні наукові досягнення професор Литвин О.М. у 2009 році нагороджений Міністерством освіти і науки України почесним знаком «За наукові досягнення».
  4. Указом Президента України від 30 листопада 2009 р. № 979/2009 професору Литвину О.М. надано звання лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки.
  5. Литвин О.М. отримував Державну стипендію, призначену для видатних вчених України.
  6. Професор Литвин О.М. був членом спеціалізованої Вченої ради з захисту кандидатських дисертацій, членом наукової ради Міністерства освіти і науки України «Інформатика та кібернетика».

Олег Миколайович створив наукову школу з теорії наближення функцій багатьох змінних. Під його керівництвом підготовлено і захищено 3 докторські та більше 20 кандидатських робіт.

Олег Миколайович був постійним учасником міжнародних конгресів, симпозіумів та конференцій, написав більше 500 наукових праць, це і монографії (в т. ч. монографія у видавництві Springer), статті в науково-метричних базах Scopus та Web of Science та у фахових виданнях України, патенти на винаходи. Така самовіддана праця сприяла іміджу академії.

Колектив академії приносить щирі співчуття рідним та близьким Олега Миколайовича.

Світла пам’ять ВЕЛИКОМУ НАУКОВЦЮ, ВЕЛИКІЙ ЛЮДИНІ!