Участь науковців кафедри ІКТіМ у Міжнародному науковому симпозіумі «Питання оптимізації обчислень»

Фахівці кафедри ІКТіМ в галузі математичного моделювання Олеся Петрівна Нечуйвітер, Олег Олегович Литвин, Олег Миколайович Литвин, Євгенія Леонідівна Хурдей, аспірант Сергій Сергійович Іванов взяли участь у роботі Міжнародного наукового симпозіуму «Питання оптимізації обчислень» (19-22 вересня 2023 року), який присвячений 100-річчю від дня народження академіка Віктора Михайловича Глушкова.

З вітальним словом до учасників симпозіуму звернулися директор Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, генеральний директор Кібернетичного центру НАНУ, академік НАНУ, голова програмного комітету симпозіуму Іван Васильович Сергієнко, заступник директора Інституту кібернетики з наукової роботи, академік НАНУ Олександр Миколайович Хіміч та голова організаційного комітету симпозіуму, академік НАНУ Валерій Костянтинович Задiрака, які в своїх доповідях відмітили значний внесок Віктора Михайловича Глушкова в розвиток кібернетики, математики та обчислювальної техніки.

Викладачі кафедри ІКТіМ взяли участь в роботі секції «Наближення та відновлення функцій і функціоналів» з доповідями: «Наближене обчислення подвійних інтегралів від швидкоосцилюючих функцій загального виду» (Олеся Петрівна Нечуйвітер, Сергій Сергійович Іванов) та «Метод відновлення внутрішньої структури 3D тіла на основі використання систем трьох рентгенівських знімків та томограм» (Олег Олегович Литвин, Євгенія Леонідівна Хурдей). В обговорені доповідей та загальній дискусії активну участь взяв засновник наукового напрямку «Нові інформаційні оператори» Олег Миколайович Литвин.

Для науковців кафедри ІКТіМ цікавою була доповідь «Концептуальні засади математичного моделювання», яку зробив Олександр Миколайович Хіміч в секції «Загальна теорія оптимізації обчислень». Особливу увагу в доповіді було приділено розвитку сімейства інтелектуальних комп’ютерів ІМПАРКОМ.

Детальніше з програмою та роботою Міжнародного наукового симпозіуму «Питання оптимізації обчислень» можна ознайомитися за посиланням http://iscopt.com.ua/index.php/uk/.